Inwestycja w rozbudowę struktury informatycznej w urzędzie ma uzasadnienie w zasadzie wówczas, gdy można ją wprost związać z wartością dodaną dla firmy lub, a co najmniej, eliminacją wybranych kosztów. Wdrażanie składników struktury informatycznej tylko dla tego, przekonaniu, że nowe jest lepsze jest nieporozumieniem.
Wielu przedsiębiorców zauważa ze zdumieniem, iż zakupione systemy komputerowe nie mają wpływu na zmniejszenie TCO, zgodnie z tym jak deklarowała to firma informatyczna. Jest to o tyle oczywiste, że integrator zasobów nie widzi związku swej pracy z zyskami klienta, lecz wyłącznie koncentruje uwagę na koszcie wdrożenia systemu IT u klienta i wyjaśnienie staje się oczywiste. Celem wdrożeniowca jest sprzedać jak najdrożej zakupione w najniższej cenie sprzęt i usługi IT, bo w tym przypadku ma zysk dla firmy.
Pora na konsulting informatyczny. Jakie działania może podjąć przedsiębiorstwo, które już ma zinstalowane nowe urządzenia informatyki niekoniecznie dokładnie zbieżne z jego potrzebami? Odpowiedź brzmi: skorzystać z oferty firmy konsultingowej IT. Analitycy poznają rzeczywiste potrzeby, wezmą pod lupę wybrane z punktu widzenia kosztów i efektywności biznesowej elementy pod rozwagę i przedstawią propozycję rozwiązania optymalnego pod względem kosztów niewymagającego nowych porcji wkładu finansowego. Znające się na swej pracy konsultingu informatycznego wezmą za swą pracę odsetek od uzyskanych przez zleceniodawcę oszczędności.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: konsulting informatyczny, consulting IT, consulting ICT, doradztwo informatyczne, konsulting komputerowy, Toruń, koszt IT
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz